Vi använder kakor (cookies) på vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa. Läs mer om de kakor vi använder på arboga.se

Kontaktuppgifter

Här hittar du kontaktuppgifter till bibliotekets personal.

Kajsa Fex Fritz
Bibliotekschef
Telefon: 0589-873 04, e-post: Kajsa.FexFritz@arboga.se

 

Anita Andersson

Bibliotekarie

Telefon: 0589-873 01, e-post: anita.andersson@arboga.se


Britt Andersson
Biblioteksassistent
Telefon: 0589-873 07, e-post: britt.andersson@arboga.se


Louise Jeurling
Barnbibliotekarie/konsumentvägledare
Telefon: 0589-873 05, e-post: louise.jeurling@arboga.se


Elisabeth Leijon Karlsson
Bibliotekarie vuxenavdelningen
Telefon: 0589-873 02, e-post: elisabeth.leijon-karlsson@arboga.se


Sara Mather
Bibliotekarie
Telefon: 0589-873 06, e-post: sara.mather@arboga.se


Rymon Mohamad
Biblioteksassistent
Telefon: 0589-873 09, e-post: rymon.mohamad@arboga.se


Andreas Sölvebring
Bibliotekarie social verksamhet
Telefon: 0589-873 03, e-post: andreas.solvebring@arboga.se


Sandra Öberg
Biblioteksassistent
Telefon: 0589-873 00, e-post: sandra.oberg@arboga.se


Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 27 april 2020

Kontakt och öppettider

Telefon: 0589-870 00
E-post: arboga.kommun@arboga.se

Arboga kommun
Box 45
732 21 Arboga
Besöksadress: Smedjegatan 5

Organisationsnummer 212000-2122

Öppettider och telefonnummer