Gruppledare i kommunfullmäktige

Varje politiskt parti som är representerat i kommunfullmäktige har utsett minst en och högst tre gruppledare.


Gruppledare i kommunfullmäktige

Parti

Namn

E-post

M

Jonna Lindman

jonna.lindman@arboga.se

C

Hans Ivarsson

hans.ivarsson@arboga.se

L

Anders Cargerman

anders.cargerman@arboga.se

L

Marianne Samuelsson

marianne.samuelsson@arboga.se

S

Lena Träff

lena.traff@arboga.se

S

Joakim Rönnberg

joakim.ronnberg@arboga.se

MP

Christian Payerl

christian.payerl@arboga.se

MP

Agneta Lambert-Meuller

elsaagneta@hotmail.com

KD

Kjell Wendin

kjell.wendin@arboga.se

KD

Jonas Stenzelius

jonas.stenzelius@kristdemokraterna.se

V

Dan Avdic Karlsson

dan.karlsson@arboga.se

SD

Tony Pehrsson

tony.pehrsson@arboga.se

OPA

Carl-Erik Almskoug

carl-erik.almskoug@arboga.se

OPA

Sune Gustafsson

sune.gus1@tele2.se

    

Tipsa en kompis

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 07 december 2016

Kontakt och öppettider

Telefon: 0589-870 00
E-post: arboga.kommun@arboga.se

Arboga kommun
Box 45
732 21 Arboga
Besöksadress: Smedjegatan 5

Organisationsnummer 212000-2122

Öppettider och telefonnummer