Kontakta VMMF

Här hittar du kontaktuppgifter till Västra Mälardalens Myndighetsförbund och vår personal, både för vanlig post, e-post och telefonkontakt.

Riktnummer krävs inte för att ringa till oss från fasta telefoner inom Arboga, Kungsör och Köpings kommuner. När du behöver använda riktnummer fungerar 0589, 0227 och 0221.

 

Besök oss på Gunnarsrovägen 2 i Arboga (samma byggnad som Högskolecentrum) eller avtala tid för att träffas i Kungsör.

 

Postadress:

VMMF

Box 19

732 21 Arboga

Vi arbetar på Västra Mälardalens myndighetsförbund

  • Thomas Åkesson
    Förbundschef
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0589-67 02 02
    thomas.akesson@vmmf.se

  • Lotta Alm
    Samordnare central administration, Direktionssekreterare
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0589-67 02 10
    lotta.alm@vmmf.se

  • Maria Bohrlund
    Assistent
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 50
    maria.bohrlund@vmmf.se

  • Mia Bengtsson
    Assistent
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 01
    maria.bengtsson@vmmf.se

  • Jonas Jansson
    Enhetssamordnare och Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 11
    jonas.jansson@vmmf.se

  • Ola Grönås
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 13
    ola.gronas@vmmf.se

  • Salar Ali
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 12
    salar.ali@vmmf.se

  • Eva Carlstedt Ståhl
    Enhetssamordnare
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 51
    eva.stahl@vmmf.se

  • Charlotte Ahlgren
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 56
    charlotte.ahlgren@vmmf.se
    Naturvård, strandskydd, nedskräpning/avfall, kemikalier, köldmedier

  • Elin Carlsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 52
    elin.carlsson@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon, värmepumpar

  • Eric Rosenqvist
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 55
    eric.rosenqvist@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter

  • Eva-Lena Oscarsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 53
    eva-lena.oscarsson@vmmf.se
    Förorenade områden, miljöfarliga verksamheter

  • Linda Andersson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten
    0589-67 02 59
    linda.andersson@vmmf.se
    Enskilda avlopp, naturvård, strandskydd, köldmedier

  • Linnea Hedermo
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 54
    linnea.hedermo@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon

  • Madelene Helmertz
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 03
    madelene.helmertz@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Maria Frejhed
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 62
    maria.frejhed@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter, lantbruk

  • Monica Wastelius
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 58
    monica.wastelius@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, folköl

  • Sofia Sandström
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 60
    sofia.sandstrom@vmmf.se
    Lantbruk, enskilda avlopp

  • Stina Luokkala
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 57
    stina.luokkala@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, dricksvatten

VMMFs logotyp

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 07 december 2016

Kontakt och öppettider

Telefon: 0589-870 00
E-post: arboga.kommun@arboga.se

Arboga kommun
Box 45
732 21 Arboga
Besöksadress: Smedjegatan 5

Organisationsnummer 212000-2122

Öppettider och telefonnummer