Kulturskolans personal

Carolina Remstam

enhetschef

telefon 0589-87207

mobil 073-7657207

e-post carolina.remstam@arboga.se

Lina Ricklund

assistent, filmlärare

telefon 0589-87208

e-post lina.ricklund@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Catharina Fasth, musiklärare

Fiol, altfiol, ensemble, orkester

telefon 073-6627106

e-post catharina.fasth@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Anders Gelinder, musiklärare

Brassinstrument, ensemble, orkester

telefon 073-6627105

e-post anders.gelinder@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Ingeborg Söderwall, musiklärare

Solosång, piano, kör, kompanjonundervisning

telefon 073-6627111

e-post ingeborg.soderwall@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Viktor Morin, musiklärare (vikarie)

Solosång, kör

telefon 070-0425041

e-post viktor.morin@arboga.se

Henrik Fallberg, musiklärare

Piano och musikteori

telefon 073-6627110

e-post henrik.fallberg@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Anna Willemsen, musiklärare

Cello, ensemble, orkester

telefon 073-6627107

e-post anna.willemsen@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Lars Jonsson, musiklärare (vikarie)

Cello, ensemble, orkester

e-post lars.jonsson@koping.se

Daniel Johansson, musiklärare

Gitarr, elgitarr, elbas, ensemble

telefon 073-6627109

e-post daniel.johansson@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Jon Larsson, musiklärare

Gitarr, elgitarr, elbas, ensemble

e-post jon.larsson@koping.se

Annette Gällstedt, musiklärare

Tvärflöjt, blockflöjt, piano, ensemble, kompanjonundervisning och orkester

telefon 073-6627113

e-post annette.gallstedt@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Per Bjelovuk, musiklärare

Slagverk, ensemble

telefon 073-6627112

e-post per.bjelovuk@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Carin Ljungkvist, danslärare

telefon 073-6627108

e-post carin.ljungkvist@arboga.se

Bild på Anders Röhfors.

Emelie Hertzman, teaterlärare

e-post emelie.hertzman@gmail.com

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 13 januari 2017

Kontakt och öppettider

Telefon: 0589-870 00
E-post: arboga.kommun@arboga.se

Arboga kommun
Box 45
732 21 Arboga
Besöksadress: Smedjegatan 5

Organisationsnummer 212000-2122

Öppettider och telefonnummer